Игор Јурић је 17.12.2018.  одржао два предавања - за ученике под називом “Тијана клик“, у трпезарији школе, а друго предавање је одржано у Дому културе под називом „Украдена безбедност“.
Поред родитеља позвали смо и представнике оних институција са којима уско сарађујемо (локална самоуправа, Центар за социјални рад, полиција, Дом здравља, колеге из суседних школа и предшколске установе).

Наша школа негује сарадњу са Фондацијом Тијана Јурић. Имали смо част да за веома кратко време по други пут угостимо чланове Фондације Тијана Јурић. Наша сарадња траје  две године. Први пут нашу школу су посетили 2.јуна 2017. када су одржали два предавања за ученике и за родитеље на тему „Безбедност на интернету-безбедност у животу.“ Затим су наши ученици  добили позив да учествују у едукацији путем интернета “Гледај вебинар-буди безбедан“ што смо са одушевљењем прихватили (новембар 2017).
Чланови тима за заштиту ученика од насиља, злостављања, занемаривања и дискриминације ученика учествовали су две године узастопце на Међународној конференцији која се одржава  у Суботици, у организацији Фондације Тијана Јурић.

Циљ наше сарадње са Фондацијом је жеља за сталном едукацијом на тему опасности које вребају интернетом, а тичу се деце. Сви смо сведоци колико се на инетрнету све брзо мења и колико су они који желе да искористе незнање деце брзи у свему томе. Ми као учитељи и наставници којима је циљ срећно и задовољно дете, морамо бити  бржи од њих, ићи у корак са технологијом, стално се усавршавати и што боље пренети своја знања ученицима и њиховим родитељима. Веома је значајна рана превенција и стално усавршавање и информисање.