На иницијативу Савета Европе, Европски дан језика се прославља 26. септембра сваке године од 2001. – у сарадњи са Европском комисијом. Општи циљеви Европског дана језика су:

1. Информисање јавности о значају учења језика и проширивање палете језика у циљу повећавања степена вишејезичности и међукултуролошког разумевања;
  2. Промовисање језичког и културолошког богатства Европе, које мора бити очувано и развијано;
  3. Подржавање целоживотног учења језика, како у оквиру школа, тако и ван њих, било за потребе школе, посла, мобилности или из задовољства и за  размену искуства.

Из тог разлога, на секцији енглеског језика се активно припремамо за овај значајан дан. Постали смо партнери у еТвининг (eTwinning) пројекту Обележавање Европског дана језика у нашим школама (Celebrating European Day of Languages in Our Schools) са још 19 наставника и много ученика из разних земаља (Србија, Пољска, Турска, Шведска, Шпанија, Италија, Грчка, Северна Македонија, Хрватска, Румунија, Енглеска, Украјина, Португалија и Француска). Пројекат је вишејезичан, промовише вредности вишејезичности и вишекултуралности, подстиче ученике да уче језике, сарађују и учествују у пројектима. Сви ученици, и наши и ученици партнерских школа, припремају постере, логотипе, текстове и онлајн игре за своје вршњаке. Све што радимо, сви резултати пројекта као што су фотографије, видео записи, текстови, постери итд., налазе се на Twinspace-u, делу портала еТвининг, који служи као огласна табла за све партнере.

Наши ученици су креирали видео којим су се представили, играли су игрице погађања застава, писали су текстове о знаменитостима Србије, познатим личностима, традиционалној храни Србије, направили су мини речник најчешћих фраза које користимо приликом упознавања на српском, мађарском и енглеском. На наредним часовима ћемо учити фразе осталих партнера. За сам 26. септембар планирамо и такмичење за ученике наше школе, али о томе детаљније у наредној објави.